ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4457412
*
nr 445 7412
Spegel
Rekt., höjd: 59
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 januari 2007
kl 16:34:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/1 15:53:57
1
300 kr
8/1 15:19:04
2
400 kr
8/1 15:24:19
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 445 7412
Spegel
Rekt., höjd: 59
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 januari 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/1 15:53:57 | 1 | 300 kr |
| 8/1 15:19:04 | 2 | 400 kr |
| 8/1 15:24:19 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



